У Києві відбулась прем’єра фільму «Іван Сила»

Сьогодні у київському кінотеатрі ТРЦ OCEAN PLAZA відбувся прем’єрний показ фільму українського виробництва «Іван Сила». Стрічка стартувала водночас у 24-х містах України. Історія фільму базується на реальних подіях, прототипом головного героя є цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети і який відомий у світі під ім’ям Кротон. «День» неодноразово писав про цю унікальну постать в українській історії. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Виконавець головної ролі у фільмі Дмитро ХАЛАДЖИ розповів, що про Івана Фірцака знає давно.

«Однак, на жаль, зараз його ім’я незаслужено забуте», – зазначив актор. За його словами, головний посил фільму — духовне та патріотичне виховання молоді. «Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє, національне надбання – стверджує Дмитро ХАЛАДЖИ, – Це фільм про забуту історію українського народу. Я б навіть сказав — про фольклор. Приміром, китайці дотепер знімають десятки фільмів про одного Брюса Лі. Адже в нас теж є ким пишатися — той же Піддубний, Фірцак і багато інших, імена яких у свій час звучали на весь світ! Але ми чомусь ховаємо це, десь це в нас закопане, зарите…».

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі персонажі в кадрі, включаючи численну масовку, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією «Баррандов». Всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в теперішньому цирку. Крім того, і всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо. Автори сценарію та режисери – Віктор АНДРІЄНКО та Ігор ПИСЬМЕННИЙ зняли фільм за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили».

В ексклюзивному коментарі «Дню» автор книги Олександр ГАВРОШ зазначив, що кожен автор може бути тільки щасливий через екранізацію своєї книги: «Тому що кіно дивляться значно більше людей, аніж читають книги. Я бажаю українській літературі, аби її більше екранізовували».

Автор сценарію та режисер-постановник фільму Віктор АНДРІЄНКОзазначив, що творцям фільму вдалося художньо поєднати час і простір. «Саме у цих вимірах існують наші герої — щонайменш їх поєднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя — адже і Фірцак,і Халаджі,і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як досягати її, розраховуючи тільки на власні сили», – зазначив режисер.

Фільм був запущений у виробництво 21 серпня 2012 року. Зйомки тривали три з половиною місяці. За цей час знімальна група тричі побувала у Чернівцях, окремі сцени було відзнято у Кам’янці-Подільському та в Іршавському районі, що на Закарпатті (саме тут, у селі Білки народився і закінчив свій життєвий шлях Іван Фірцак). Значна частина фільму знімалася на базі київського цирку Шапіто, у зйомках зайняті і всі актори цього цирку. До участі у масових сценах було залучено понад 4 тисячі людей – як професійних акторів, так і звичайних мешканців.

Повнометражний пригодницький фільм створений за 100% державного фінансування. У стрічці знялася ціла плеяда зірок – не лише кінематографічних. Перш за все, мова йде про виконавця головної ролі у стрічці – Дмитра Халаджі (Іван Сила), а також про Василя Вірастюка. Актори стали справжніми провідниками ідеї, закладеної у фільмі: «Правда завжди переможе», а своїми власними прикладами доводять, що і в сучасних умовах можна «зробити себе» так, як це колись зробив Іван Фірцак.

Виконавець однієї з головних ролей у фільмі Василь ВІРАСТЮК розповів, що йому б хотілося, щоб діти дивилися цей фільм з дорослими, цілими родинами: «Переконаний, що він змусить багатьох задуматися, зробити важливі висновки. Я вже замучився пояснювати своїм дітям, що всі ці «супермени», відомі по мультфільмах, повністю вигадані персонажі. А от ми маємо реальні приклади унікальних людей, співвітчизників, які досягли всього своєю працею. Цього так не вистачає в наш час»

«Дуже важливо, що за 20 років зняли перший український якісний фільм про Закарпаття – цей дещо забутий регіон в українських масштабах, – ділиться враженнями глядач першого показу, редактор чеського журналу «Пороги» Олекса Лівінський, – тема Кротона була досить маловідома, навіть в самому Закарпатті, не кажучи про Україну. В газеті «Старий замок» років 15 тому ми публікувати статті про нього, але уваги все одно було мало. Прикро, що радянська влада змусила доживати людину в повному забутті через політичну ситуацію».

Пригодницька історія, зображена у фільмі, продовжилась у реальності. Після показу головний актор Дмитро ХАЛАДЖИ влаштував шоу. На очах у глядачів повторилася сцена з фільму – його переїхала машина. Актор підтвердив свої надзвичайні можливості.

Джерело: Газета „День“

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s