Найдовша у Європі діюча вузькоколійка під загрозою закриття

IMG_6254
–please find german version here
Найдовша у Європі діюча вузькоколійка під загрозою закриття
24 квітня Український Кіноклуб у Берліні та ініціативна група PRAVO. Berlin Group for Human Rights in Ukraine організували показ документального кінофільму „2033 кілометри від Ейфелевої Вежі“ (34′, Україна, 2009 р., режисери: Олександр Балабан, Олександра Хребтова) та дискусію по прямому включенню з Петром Вакулічем, першим заступником голови Володимирецької РДА Рівненської області. Мета заходу полягала у приверненні уваги до ризику закриття найдовшої діючої вузькоколійки у Європі, яка знаходиться на Поліссі та можливих шляхів попередження її закриття. Вузькоколійка виконує важливу соціальну функцію, а також викликає інтерес потенційних туристів до регіону, зокрема з Німеччини.
На думку Мартіна Копечке та Петера Коллера, власників спеціальної туристичної агенції Bahnagentur Schöneberg в Берліні, яке спеціалізується на залізничному туризмі, вже виходячі зі значення вузькоколійки для розвитку туризму, її не можна закривати в жодному разі – окрім, власне, найголовнішого, а саме соціальних проблем, пов‘язаних із закриттям. Вже тепер вузькоколійка, з її історичними більше ніж 50-літніми вагонами, є важливою туристичною ціллю прихильників залізниць з усієї Європи. Перешкодою зростання її популярності на разі виступає, зокрема, недостатня туристична інфраструктура в регіоні. Есперти пропонують терміново зв‘язуватися з міжнародними партнерами в Польші та Румунії, яким вже вдалося не тільки врятувати подібні вузькоколійки, але й зробити їх інтегральною частиною регіональної туристичної інфраструктури. В разі закриття вузькоколійки цей регіон, за словами берлінців, «відрізав би власний життєвоважливий нерв», тому що таким чином навіть поновлення транспорту деревини пізніше зробилося б практично неможливим.
PRAVO. Berlin Group for Human Rights in Ukraine закликає об’єднаними силами зупинити заплановане закриття вузькоколійки, а засоби масової інформації просить звернути увагу на цю проблему. Ваші ідеї та підтримка  важливі. У більш довготривалій перспективі, потрібен план перетворення вузькоколійки на привабливий туристичний об’єкт, який зможе принести прибуток. За подальшою інформацією звертатися до Петера Коллера (kollerspeter at gmx.de), або пишіть на kontakt at humanrightsinua.de.
Додаткова інформація: Вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне» — одна з трьох діючих в Україні вузькоколійних залізниць з пасажирським рухом довжиною 106 кілометрів. Її ще називають «Кукушка» або «Поліський трамвай». Залізницю було побудовано у 1895 році — спершу для вивозу деревини. Згодом вона почала використовуватися для пасажирських перевезень. Потяг курсує один раз на день в обох напрямках і проходить через 16 населених пунктів. Для мешканців віддалених поліських сіл вузькоколійка — чи не єдине сполучення, через відсутність автомобільних дорог у болотистій місцевості. Це практично єдина можливість добратися до Сарн, Рівного чи столиці. Залізниця є власністю Укрзалізниці, але оскільки вона є винятково збитковою — нею користуються переважно «пільговики» — Укрзалізниця хоче її закрити. Закриття вузькоколійки матиме негативні наслідки для місцевого населення, яке фактично опиниться ізольованим від світу. Тим не менше вузькоколійка поступово стає відомою. Зокрема у Німеччині кілька туристичних бюро анонсують цікавий туристичний об’єкт; інформацію про вузькоколійку можна знайти у кількох путівниках про Україну німецькою мовою.
Фото: Вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне» (c) Peter Koller.
Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s