21 кіноздобуток України

Глядачі не звикли до рідного кіно на великих екранах. Критики люблять повторювати, що українське кіно – мертве. Стрічки вітчизняного виробництва критикують ще до їхніх прем’єр. Тим не менше 24tv.ua спробував знайти 21 найпомітніший кіноздобуток держави.
1996

Роксолана

режисер – Борис Небієрідзе

Серіал був першим великим успіхом українського кінематографу. Завдяки йому Ольга Сумська стала топ-актрисою України. Зараз українською кіноіндустрією ширяться чутки, що серіал купить для показу турецький телеканал.

2000

Нескорений

режисер – Олесь Янчук

„Нескорений“ – стрічка про останні роки життя Романа Шухевича. Хоча Олесь Янчук відомий як чудовий документаліст, у цьому фільмі яскраво показано емоції, переживання та страхи лідера УПА.

2001

Молитва за гетьмана Мазепу

режисер – Юрій Іллєнко

Український сюрреалістичний фільм-експеримент. Публіка звикла дізнаватися про історію з екранізацій на історичні теми. Однак у «Молитві» все навпаки: для її перегляду потрібно знати історичний контекст.

2002

Йшов трамвай дев’ятий номер

режисер – Сергій Коваль

Анімаційна стрічка про ранок в трамваї сподобалася не лише українцям – її визнали на фестивалі Берлінале. Короткий (всього 10 хвилин) мультик з задоволенням дивляться і дорослі, і діти.

2003

Мамай

режисер – Олесь Санін

Кіноінтерпритація відомого козацького образу. Фільм – про стосунки між козаком Мамаєм та татарською жінкою, які не можуть бути разом через історичні обставини.

2004

Залізна сотня

режисер – Олесь Янчук

Фільм про військові дії УПА в часи Другої війни та в перші роки після неї. «Залізна сотня» акцентує на внутрішньому гарті вояків: – у фільмі яскраво показано емоції та стосунки упівців: їхню дружбу, віру, кохання.

2005

Леся+Рома

режисер – Олександр Богданенко, Олександр Даруга

Перший україномовний комедійний серіал, який здобув і визнання критиків, і любов публіки. Він зробив дует акторів Ірми Вітовської та Дмитра Лалєнкова символом українських стосунків закоханих.

2005

Подорожні

режисер  Ігор Стембицький

Перша українська короткометражка, удостоєна Золотої пальмової гілки у Каннах. Фільм було знято в божевільні. Його герої – реальні лікарі, хворі та відвідувачі психлікарні.

 2005

Злидні

режисер – Степан Коваль

„Злидні“ – шалено популярний мультфільм серед українських користувачів соціальних мереж. Пластилінова анімація Сергія Коваля знята за мотивами гуцульської казки.

2006

Штольня

режисер  Любомир Кобильчук

Режисери фільму називали його першим українським трилером. Акторів для стрічки шукали по всій Україні. Саме після „Штольні“ критики заговорили про імовірність відродження українського кіно.

2006

Оранжлав

режисер – Алан Бадоєв

Багато глядачів, зважаючи на назву, очікувало побачити на екранах фільм про Помаранчеву революцію. Однак „Оранжлав“ – мелодрама, що замість соціальних трансформацій торкається болісної теми СНІДу. Фільм здобув популярність в української молоді.

2006

Помаранчеве небо

режисер – Олександр Кірієнко

Фільм розповідає про історію кохання на тлі Помаранчевої революції. Герої сюжету – дівчина і хлопець, які підтримують різні політичні „табори“. До сьогодні «Помаранчеве небо» – найяскравіша спроба художньо переказати події 2004-го року.

2008

Владика Андрей

режисер – Олесь Янчук

Фільм про життя митрополита Андрея Шептицького став ще одною обговорюваною подією кіносвіту України. „Владика Андрей“ – одна з небагатьох українських стрічок, яка торкається теми історії церкви в Україні.

2008

Ілюзія страху

режисер – Олександр Кірієнко

Український бойовик і досі привертає увагу глядачів тим фактом, що його сценарист – знаний політик Олександр Турчинов (кіно знято за мотивами його однойменного роману). „Ілюзію страху“ називають українською версією американських „Ігор розуму“.

2008

Сафо. Кохання без меж

режисер – Роберт Кромбі

Стрічка свого часу наробила галасу в Україні. Фактично, це перший еротичний фільм вітчизняного виробництва, який демонстрували на великих екранах.
2010

Мудаки. Арабески

автор ідеї – Володимир Тихий

14 різних короткометражок їхні автори зібрали воєдино, щоб довести: Україна може створювати якісне кіно, незважаючи ні на які труднощі. Саме так було написано у маніфесті, оприлюдненому режисерами на початку зйомок.

2011

Платон Ангел

режисер – Іван Войтюк

Фільм знято за мотивами п’єси Олексія Коломійця „Дикий Ангел“. Драма є життєствердною історією про міцну родину. Головний герой – Платон Ангел – зайняв в українському кінематографі вільну нішу розумного сивочолого українця-батька сімейства.

2011

Крос

режисер – Марина Врода

Український короткий метр, який на Каннському фестивалі здобув Золоту пальмові гілку у відповідній категорії. Стрічка про біг на уроці фізкультури наштовхує на думки про біг в житті: чи завжди знаємо, куди і для чого біжимо?

2011

Закохані у Київ

автор ідеї – Володимир Хорунжий

8 короткометражок про Київ стали українською відповіддю таким фільмам як „Париж, я люблю тебе“ та „Нью-Йорк, я люблю тебе“. Найчастіше з стрічок кіноальманаху відзначали фільм Тараса Ткаченка „Собачий вальс“.

2012

ТойХтоПройшовКрізьВогонь

режисер – Михайло Іллєнко

Історія незвичайного українця, що після карколомних пригод став вождем індіанського племені. Вперше в історії українського кінематографу квитки на сеанс вітчизняного кіно треба було купувати заздалегідь.

2012

Синевир

режисер – В’ячеслав Альошечкін

Перший український фільм жахів, світова прем’єра якого ще не відбувалася. Україна в очікуванні: чи стане це кіно проривом? Адже його продюсер Володимир Хорунжий  працював в Голлівуді, тож має досвід роботи над якісним кіно.
Підготувала ОЛЬГА ЛИПИНСЬКА

Джерело: Телеканал новин „24“

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s