„Кіно і німці“: Український сучасний фільм в Гостинному дворі (Київ) 28-29.07.2012

Мистецько-громадський центр «Гостинна республіка»

та

Український Кіноклуб в Берліні

представляють та щиро запрошують всіх на

Кіновечори українського сучасного фільму в Гостинному дворі.

В рамках Кіновечорів будуть показані чотири фільми з репертуару українського кіноклубу в Берліні, які представляють палітру українського сучасного кіномистецтва: короткий метр Тараса Ткаченка „Собачий вальс“, фільм-роздум Сергія Маслобойщикова „Шум вітру“, короткий метр „Її місце порожнє“ Богдани Смірнової та психологічна драма Ігоря Подальчака „LasMeninas“.

Коли: 28 та 29 липня з 21 години. Покази відбуватимуться до 23:30.

Де: Гостинний Двір, Контрактова площа 4 (http://HostynnyiDvir.org.ua/).Вхід зі сторони церкви Богородиці Пирогощої, в арку внутрішнього двору.

Нашою акцією ми хотіли б підтримати Гостинний Двір, як важливу культурну ініціативу в Києві, а також повідомити всім скептикам: сучасне українське кіно існує!

Фільми представлятимуть Олександра Бінерт (Український Кіноклуб в Берліні) та Ольга Веснянка (журналістка та правозахисниця, Київ).

У програмі:

28 липня 2012 року:

Собачий вальс“ (2011 р., Україна), режисер Тарас Ткаченко. Фільмова рефлексія про руйнування старого Києва є одним з восьми короткометражних фільмів з циклу „Закохані в Київ“ (продюсер: Володимир Хорунжий), який вийшов у 2011 році. Фільм отримав, зокрема, приз за кращий український фільм від журі „Українська лабораторія“ другого Одеського міжнародного кінофестивалю в 2011 році та брав участь у багатьох кінофестивалях.

Шум вітру“ (2002 р., 79′, Україна), режисер Сергій Маслобойщиков. Фільм „Шум вітру“, який був знятий за мотивами „Вільшаного короля“ Вольфганга Гете, дискутує стан української еліти. Йдеться про пошук еліти свого місця в суспільстві, яке стоїть на порозі змін, або переживає ці зміни, про саморефлексію окремих індивідуумів такого суспільства та прощання з цією рефлексією. Розкриття цих філосовських питань показано на тлі історії окремої київської родини.

29 липня 2012 року:

Її місце порожнє“ (2010 р., 17′, Україна/США), режисерка Богдана Смірнова. В стрічці колишньої киянки, яка наразі мешкає та знімає свої фільми в Нью-Йорку, тонко виписане повсякденне життя та емоції українських мігрантів в США. Стрічка є дипломною роботою режисерки та брала участь в багатьох фестивалях, зокрема, в Німеччині, Китаї, Великобританії. На українському кінофестивалі „Відкрита Ніч“ (2011 р.) отримала приз „За кращий студентський фільм“.

LasMeninas“ (2008 р., 99′, Україна), режисер Ігорь Подольчак. Дебютний фільм Ігора Подольчака, оригінального українського художника, натхненного стилістикою фон Захера-Мазоха – це 99 хвилин скоріше рухомих картинок та сюрреалістичних фотографій, ніж якогось чітко вираженого сюжету.За незначними побутовими подіями відкривається клаустрофобічна ситуація в родині, де хворий син тероризує своїми примхами батька, матір та сестру. Хоча присутність сина є прихованою, його вплив є тотальним. Стрічка є одним з найцікавіших прикладів українського експериментального авторського кіно.

Вхід вільний. Будь-ласка, запасіться по можливості карематами, а також зважайте на погоду – так як Кіновечори відбуватимуться під відкритим небом, одягайтеся (по погоді) тепло. На зустріч з глядачами очікуємо авторів фільмів (більше інформації про це — ближче до показів).

Будемо раді Вас бачити на показах 28 та 29 липня!

З повагою, Олександра Бінерт та Ольга Веснянка

Про Український Кіноклуб в Берліні: Український Кіноклуб у Берліні існує з 2009 року та є некомерційною та незалежною ініціативою, яка ставить собі за мету донести ближче до німецької публіки східний кордон ЄС – Україну – знання про яку для багатьох німців залишаються наповнені кліше. Головною цільовою аудиторією нашого Кіноклубу є мешканці та гості Берліну. Покази фільмів, які проводяться приблизно раз на місяць, відбуваються з німецькими або англійськими субтитрами. Деякі покази включають тематичні дискусії, на яких ми з нашими гостями дискутуємо про актуальні події в Україні. Контакт: координаторка кіноклубу Олександра Бінерт (ukkb@gmx.de), ukkb.wordpress.com.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s