Запрошення на показ фільму „Україна. Точка Відліку“ 30.11. в Берліні

Шановні українці, шановні зацікавлені, (german version)

в цьому році Україна святкувала 24 серпня 20-річчя проголошення Незалежності, процес здобуття якої був не простим і мав декілька важливих складових. Однією з них був, зокрема, Всеукраїнський Референдум, який відбувся 1 грудня 1991 року, коли народ України висловився практично одностайно (90,32% відповіді „так“) на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

З нагоди 20-річчя цієї важливої події в новітній історії України ми запрошуємо Вас на особливий кінопоказ:

30 листопада 2011 року, в рамках показів Українського Кіноклубу в Берліні, в святковій залі Посольства України у ФРН ми демонструватимемо документальний фільм одного з найвідоміших документалістів сучасної України Сергія Буковського – „Україна. Точка Відліку“ (2011, 90′). Ця стрічка є спільним проектом: вона була знята кінокомпанією FILM.UA на замовлення та при спів-продюсуванні Фонду „Перспективна Україна“. Прем’єра фільму відбулася 24 серпня 2011 року на телеканалі „Україна“. Поза Україною ця стрічка показується вперше.

В цьому фільмі режисер Сергій Буковський, вдало поєднуючи документальну кінохроніку з рефлекціями свідків подій 1985-1991 рр., розгортає перед глядачем картину того, що відбувалося в Україні та навколо України під час процесу прийняття Незалежності. Окрім головного герою фільму – Леоніда Макаровича Кравчука – в фільмі приходять до слова, зокрема, такі відомі постаті, як Мавло Мовчан, Іван Драч, Левко Лук’яненко, Оксана Забужко, Ярослав Грицак, Станіслав Шушкевич, Семен Глузман, Володимир Яворівський, Мирослав Попович, Збігнев Бжезинський, Джеймс Бейкер, Олесь Доній та інші. Одна з важливих думок фільму була влучно, на нашу думку, висловлена письменником Андрієм Кокотюхою в його критиці на цю стрічку: „…незалежність від Радянського Союзу зовсім не означає незалежності від радянської, точніше – совкової ідеології, та, загалом, совкового способу мислення та вирішення проблем. (…) Реальні позитивні зрушення здатні зробити ті, хто ніколи не був членом компартії та навіть із примусу не любив радянської влади.“ (Андрій Кокотюха: «Україна. Точка відліку»: одкровення очевидності, „Телекритика“: http://www.telekritika.ua/kokotuha/2011-08-26/65261).

Дата і час показу: 30 листопада 2011 року, початок о 18:30 годині. Мови фільму: українська, російська, білоруська. Фільм демонструється без англійських субтитрів.

Привітальне слово: пані Посол України в ФРН, Наталя Миколаївна Зарудна.
Вступне слово про фільм та окреслення контексту подій 1990-1991 року: Олександра Бінерт (Український Кіноклуб у Берліні).

Адреса показу: Посольство України в ФРН, Albrechtstrasse 26, 10117 Berlin (неподалік зупинки S- und U-Bahn Friedrichstrasse).
По закінченню фільму Посольство України запрошує всіх на фуршет.

Просимо зареєструватись на електронну пошту ukkb@gmx.de, якщо Ви плануєте прийти на показ, а також повідомити про даний показ всіх зацікавлених!

Український Кіноклуб в Берліні висловлює подяку всім, хто долучився до того, щоб цей показ відбувся: Сергію Буковському, Вікторії Боднар, кінокомпанії FILM.UA, Фонду „Перспективна Україна“, а також Посольству України у ФРН. Окрема подяка – Андрієві Портнову та Олені Лучик.

Сподіваємось побачити Вас на показі!

З повагою,
Олександра Бінерт
Український Кіноклуб у Берліні
http://www.ukkb.wordpress.com

Прикріплені файли: постер кінофільму „Україна. Точка Відліку“.

Advertisements

2 Kommentare

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s