Одеський МКФ: конкурс фільмів, фільмових проектів, сценарна майстерня й літня кіношкола

Від 15 до 23 липня в Одесі проходив другий за рахунком міжнародний кінофестиваль. Він включав не тільки міжнародний конкурс ігрових повнометражних фільмів, у якому, зокрема, змагалася стрічка українського режисера Олександра Шапіро «Бес Пор No», створена в копродукції з російськими кінематографістами, не тільки з інформаційних показів, але і з низки цікавих подій та кіноакцій.

Зокрема, це ґрандіозний показ шедевра Фріці Ланґа «Метрополіс» перед тисячами глядачів на Потьомкінських сходах. Також під відкритим небом – демонстрація фільмів Жоржа Мельєса й експериментальної «Антени» арґентинця Естебана Сапіра.

А ще – окремий конкурс під назвою «Українськак лабораторія», в якій серед вітчизняних стрічок останніх років приз дістався короткометражці Тараса Ткаченка «Собачий вальс» з кіноальманаху «Закохані в Київ».

Також функціонувала «Літня кіношкола», учасниками якої були ті, хто прагне робити кіно. Вони, окрім можливості дивитися фестивальні програми, мали творчі зустрічі з учасниками й гостями фестивалю.

Сценарна майстерня на ОМКФ – після конкурсу синопсисів – запросила до сценарного навчання-удосконалення 20 кінодраматургів, початківців та з досвідом. Вони мали семінарські навчання з майстрами своєї справи з різних країн – з перспективою остаточного доопрацювання власних сценаріїв.

Зрештою, уперше в українській кінопрактиці пройшло представлення проектів (пітчинґ) ігрових повнометражних фільмів. Переможцем визнано дебютний проект режисера Віри Яковенко «Аутсайдери». Прикметно, що на заключній прес-конференції голова правління Одеського коньячного заводу «Шустов», що є генеральним партнером ОМКФ, зробив заяву: „Вчора у нас народилася чудова ідея. Ми вирішили фінансувати виробництво одного з десяти проектів, презентованих під час пітчинґу. Можливо, наша думка збіжиться з думкою журі, й ми підтримаємо «Аутсайдерiв» Віри Яковенко. Можливо, це буде це буде якийсь інший проект“.

Ну а на церемонії закриття фестивалю Ґран-прі – статуетку „Золотий Дюк“ – отримав фільм Селін Шьямми „Дівчисько“ („Tomboy“, Франція).

Приз глядацьких симпатій отримала дебютна картина Ясмін Самдерелі „Альманах: ласкаво просимо до Німеччини“ („Almanya – Willkommen in Deutschland“, Німеччина).

У конкурсну програму ОМКФ-2011 увійшли 14 фільмів з усього світу: від Гонконґу і Уруґваю до країн Скандинавії та Східної Європи. Серед них – любовні історії, чорні комедії, соціальні сатири, саркастичні драми, цинічні мелодрами і інші жанри з концептуальним почуттям гумору.

Оцінювали фільми під керівництвом польського актора Єжи Штура (Польща) актриса, режисер і співачка Марія де Медейруш (Португалія), актриса театру і кіно Ада Роговцева (України), продюсер, режисер і сценарист Валєрій Тодоровський (Росія) і кінокритик, генеральний секретар FIPRESCI Клаус Едер (Німеччина).

Третій Одеський МКФ проходитиме від 13 до 21 липня 2012 року.

Джерело: Кіноколо

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s