Фільм Олександра Міндадзе «У суботу» отримав гран-прі кінофестивалю у Брюсселі

Фільм Олександра Міндадзе «У суботу» про чорнобильську катастрофу отримав гран-прі міжнародного кінофестивалю у Брюсселі, який проходив з 22 по 29 червня. Про це повідомляє прес-служба Sota Cinema Group.

Журі фестивалю очолював французький актор, режисер і сценарист Жак Вебе, також до складу суддівської колегії увійшли бельгійські актриси Анн Козін і Стефані Крейенкур,фламандський художник Ян де Кок, режисер Гаст Ван ден Берг, актор Ів Реньє.

Нагадаємо, у створенні стрічки «У суботу» брали участь Україна, Росія та Німеччина. Події розгортаються у Прип’яті 26 квітня 1986-го року – в день аварії на Чорнобильській АЕС. В центрі історії – внутрішній розлом головного героя, який випадково опинився в центрі подій.

Кінопрем’єра в Україні відбулася 28 квітня в кінотеатрі «Київ», а з 5 травня почався український прокат фільму. Як писала ТК, світова прем’єра «У суботу» відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі 14 лютого.

Зазначимо, за головний приз у Брюселі боролися 10 ігрових картин, у виробництві яких брали участь 15 країн. Серед них  «Чорний хліб» режисера Агусті Вілларонга, «Зал самовбивць» поляка Яна Комаси, «Джиммі Рив’є» французького режисера Тедді Люссі-Модесте, «Підводна течія» ісландця Арні Олафур Асгейрссона.

Загалом цього року Європейський кінофестиваль в Брюсселі відібрав 40 фільмів із 867 для участі в програмі. Окрім двох основних конкурсів – повнометражних і короткометражних фільмів – в рамках фестивалю були представлені програма «Панорама», Hello Sundence, допрем’єрна програма тощо.

Довідка:

Брюссельський кінофестиваль був створений в 1974 році за ініціативою Конфедерації  бельгійської кінематографії і Дмитра Балашофа. У 1975 він був перейменований на Міжнародний брюссельський кінофестиваль, будучи признаним Міжнародною федерацією асоціації кіно продюсерів (FIAPF). З 1993 року фестиваль відкриває новий розділ, присвячений кіно з європейських країн. У новій структурі фестивалю встановлюється Європейський конкурс, щоб стимулювати поширення європейських фільмів.

Quelle/Джерело: «Телекритика»

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s