Переможець Канського фестивалю зіграє Параджанова у фільмі Романа Балаяна

Відомий французький актор та кінорежисер, володар Золотої пальмової гілки Канського кінофестивалю 2010 року Серж Аведікян зіграє головну роль та виступить ко-режисером у художньому фільмі «Параджанов», художнім керівником та креативним продюсером якого виступить видатний український режисер Роман Балаян.

Фільм «Параджанов» присвячується 90-річчю культового режисера Сергія Параджанова — його ювілей відзначатиметься у 2014 році.

Метою створення біографічної драми «Параджанов» автори майбутнього фільму вважають віддання належної та своєчасної шани видатній особистості, визначному режисерові, який навіки прославив Україну, створивши геніальний фільм «Тіні забутих предків», який увійшов в історію світового кіно.

Створення фільму такого масштабу безумовно сприятиме укріпленню позитивного іміджу України в світі, як країни, яка цінує своїх геніїв, поширює та підтримує інтерес до їх творчості серед світової культурної  спільноти.

Кіно проект «Параджанов» розроблений кіностудією «Інтерфільм» протягом 2009—2010 рр. в рамках Європейської продюсерської програми EAVE. Майбутній проект був презентований продюсером та ко-режисером фільму Оленою Фетісовою на міжнародних форумах кінопродукції, де він викликав неабиякий інтерес та отримав високу оцінку фахівців. Це дозволило залучити до реалізації фільму ко-продюсерів з Франції, Нідерландів, Грузії та Вірменії.

Готовність приєднатися до створення та фінансування фільму «Параджанов» висловила Державна служба кінематографії України, яка запланувала виділити протягом 2011—2012 років на виробництво фільму п’ятдесят відсотків його бюджету.

До партнерства в реалізації проекту також долучилися Французький культурний центр, Європейська продюсерська програма EAVE, авіакомпанія МАУ, а також меценати — знавці та поціновувачі творчості геніального  Параджанова.

Нагадаємо, що режисерська робота Сержа Аведікяна «Собачі історії» вразила глядачів та журі Канського фестивалю неординарністю у використанні художніх образів для розкриття теми геноциду та здобула Золоту Пальмову Гілку у 2010 році. Як актор Серж Аведікян здобув європейське визнання численними роботами в театрі, кіно і на телебаченні, в тому числі роботою у фільмах та постановках всесвітньо відомих режисерів. Серж Аведікян народився в Єревані 1955 року.

Джерело: „Дзеркало Тижня“

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s