Фільм Лозніци номінували на премію Європейської кіноакадемії

Фільм Сергія Лозніци «Щастя моє» номінували на 23-у премію Європейської кіноакадемії (European Film Awards). Про це повідомляє прес-служба SOTA Cinema Group.

Цього року до переліку номінантів увійшли 46 фільмів з 32 країн. Окрім стрічки Сергія Лозніци, на нагороди європейських академіків претендують також такі роботи, як «Турне» Матьє Амальрика (Франція), «Про людей і богів» Ксав’є Бовуа, (Франція), «Ще один рік» Майка Лі (Великобританія), «Фільм соціалізм» Жана-Люка Годара (Швейцарія-Франція), «Привид» Романа Поланського (Франція-Німеччина-Великобританія), а також призер Берлінського МКФ «Як я провів цим літом» Олексія Попогребського (Росія) та інші.

До складу журі EFA входить близько 2000 членів. Імена переможців стануть відомими 4 грудня на святковій церемонії у Талліні (Естонія). Імена переможців оголосять 6 листопада на Фестивалі європейського кіно в Севільї (Іспанія).

За жанром кіностічка «Щастя моє» (Україна, Німеччина, Нідерланди) – драма, головні ролі у фільмі виконували Віктор Нємєц, Ольга Шувалова, Володимир Головін.

Нагадаємо, прем’єра ігрового фільму «Щастя моє» відбулася у травні 2010 на МКФ у Каннах. Як писала ТК, на відкритому російському кінофестивалі «Кінотавр» фільм здобув приз за кращу режисуру і приз Гільдії кінознавців та кінокритиків, а також гран-прі МКФ молодого європейського кіно «Vоices», приз «Срібний абрикос» МКФ в Єревані.

11 вересня відбудеться північноамериканська прем’єра «Щастя мого» на МКФ у Торонто. 22-23 вересня фільм Лозніци покажуть в конкурсі фестивалю «Текстура» в Пермі, 30 вересня – в Лінкольн Центрі в Нью-Йорку, в програмі 48-го Нью-Йоркського кінофестивалю. В Україні прем’ра та прокат «Щастя мого» заплановано на жовтень 2010 року.

Сергій Лозніца знімає документальне кіно з 1996 року, є лауреатом російських національних премій «Ніка» і «Лавр», володар численних нагород, у тому числі призів МКФ у Карлових Варах, Лейпцигу, Оберхаузені, Парижі, Мадриді, Торонто, Єрусалимі, Санкт-Петербурзі. Також Лозниця є автором монтажної картини «Блокада».

Європейська кіноакадемія (European Film Academy, EFA) – суспільна організація, діяльність якої полягає у популяризації європейського кіно. Кінофорум, організований в 1988 році за ініціативи Інгмара Бергмана, заснував кінопремію European Film Awards.

«Телекритика»

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s