Венеціанський кінофестиваль – більше молоді, менше зірок

Венеціанський кінофестиваль стверджує, що є найстарішим подібним святом. Однак його організатори не проти й помолодикувати, якщо врахувати середній вік режисерів, яких цього року запросили до Венеції.

Джерело: Німецька Хвиля

У програмі 67-ого міжнародного кінофестивалю у Венеції 23 конкурсних стрічки та 27 – позаконкурсних. Відкриє фестиваль надзвичайно очікувана картина «Чорний лебідь» Даррена Аронофски з Наталі Портман та Венсаном Касселем у головних ролях. Режисер два роки тому вже отримав «Золотого лева» за свою попередню стрічку – «Рестлер». Фільм розповідає про двох балерин, що змагаються за увагу хореографа та за головну роль у «Лебединому озері».

Американських та італійських фільмів найбільше

Під час кіносвята, що триватиме 11 днів, глядачі побачать 50 фільмів. Цього року більше уваги віддано італійським та американським режисерам, насамперед досить молодим: середній вік тих, хто бере участь у конкурсі – 47 років.

Найбільш очікуваним з італійських фільмів є стрічка «Ми вірили» режиссера Маріо Мартоне, присвячена італійському Ренессансу. Фільм триває 204 хвилини. Іншою картиною, на яку дуже чекає публіка, є «Янголи зла» Мікеле Плачідо, який буде показаний поза конкурсом шостого вересня. Крім того, у той же день, як оголосив президент кіносвята Марко Мюллер, буде представлений фільм-сюрприз нинішнього фестивалю.

Трудова міграція як тема кіно

Однією з документальних цікавинок кіносвята є фільм „Зелена кров” італійського режисера Андреа Сегре, присвячений драматичним подіям, що стались у січні цього року в італійському містечку Розарно. Розарно стало символом негараздів трудової міграції. Там спалахнув протест африканських робітників, які працювали, за свідченнями, „у нелюдських умовах”. Вони вийшли на вулицю й почали трощити все на своєму шляху. У фільмі учасники подій розповідають про це від першої особи.

Головою журі є Квентін Тарантіно, а серед членів – добре відома українському глядачу литовська актриса Інгеборга Дапкунайте.

Автор: Мар’яна Яворська
Редактор: Володимир Медяний

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s