Гран-прі фестивалю «Кінолев» здобув фільм «Перешкода» Максіма Буйніцкі

25-08-2010

Напередодні, 24 серпня 2010 року, представники журі фестивалю «Кінолев» назвали імена переможців.

Гран-прі фестивалю отримав фільм український фільм «Перешкода» Максіма Буйніцкі. В основу десятихвилинного ігрового фільму ліг твір Данііла Хармса.

У номінації «Документальний фільм» перемогла робота Дмитра Тяжлова «Я пам’ятник собі» продюсерського центру «Новий Київ». Як писала «Телектитика», фільм оповідає історію ексцентричного пана Євгена. З дитинства він демонстрував дивну любов до могилок, зараз є автором більш ніж 100 пам’ятників. Цей чоловік відіграє у своєму середовищі важливу соціальну роль: привертає увагу до пам’яті та примирення, створюючи пам’ятники на честь людей, котрі знайшли вічний спочинок у маленькому західноукраїнському місті.

Найкращою анімаційною роботою цьогорічного фестивалю стала стрічка «Уві сні» Катерини Чепік. У ній протягом восьми хвилин режисер знайомить глядача з метаморфозамии, що відбуваються уві сні, схожому на подорож Аліси Країною.

Ім`я переможця ще однієї номінації, «Ігровий фільм», організатори фестивалю пообіцяли уточнити пізніше.

За найкращий переклад нагороджено Мар`яну Прокопович, яка переклала кілька стрічок Фредеріко Фелліні. Зокрема, це такі фільми, як «8 1/2», «Інтерв’ю», «Солодке життя», «Рим», «Казанова Федеріко Фелліні».

Дмитро Тяжлов – чи не найтитулованіший учасник фестивалю. Раніше фільм «Я пам`ятник собы приймав участь у ряды фестивалів: NYC kinofest (Нью-Йорк, США, лютий 2010), фестиваль Docudays (Київ, Україна, березень 2010), GoEast Film Festival – (Вісбаден, Німеччина, квітень 2010), «Золота пактораль»(Трускавець, Золота Пектораль в номінації «Таємниці історії»), Krakow film festival (Краків, Польща, травень 2010), – «Відкрий Україну» (Київ, червень 2010 – Перше місце у телеконкурсі «Українське село», та Третє місце у Телеконкурсі «Надзвичайний сучасник»), Brave festival (Вроцлав, Польща, липень 2010), Tranzit (Познань, Польща, серпень 2010).

Також фільм Дмитра Тяжлова відібрано до конкурсної програми кінофестивалів Romania International film festival (Бухарест, Румунія, жовтень 2010) та CinePecs Film Festival (Угорщина).

Джерело: «Телекритика»

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s