Помер Юрій Іллєнко

more.jpg

У вівторок у селищі Прохорівка на Черкащині помер народний артист України, режисер Юрій Іллєнко. Він тривалий час хворів на невиліковну хворобу.

Юрій Іллєнко (18.07.1936 – 15.06.2010), Режисер, оператор, сценарист, актор. Один зі стовпів українського поетичного кінематографа.

Народився у місті Черкаси. 1960 року закінчив ВДІК (операторський факультет, майстерня Алєксандра Ґальпєріна). Від 1960 до 1963 – асистент оператора Ялтинської кіностудії художніх фільмів. Від 1963 – оператор, режисер, сценарист, актор Київської кіностудії художніх фільмів імени О. Довженка. Від 1969 керував операторською, а пізніше – режисерською майстернею на Факультеті кінематографії і телебачення КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого, у різні роки завідував у цьому вузі катедрою кінорежисури та кінодраматургії, професор. Від серпня 1991 до листопада 1992 – голова Державного фонду української кінематографії при КМ України. Від квітня до жовтня 1992 – член Колеґії з питань гуманітарної політики Верховної Ради України. Від 1996 – 1998 – член президії Комітету з Державних премій України ім. Т. Шевченка. Народний артист України (1987), член-засновник Академії мистецтв України (1996). Лавреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1991, за фільм „Тіні забутих предків“). Нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора „Знак Пошани“, „Медаллю Миру“, Почесною відзнакою Президента України (1996), Орденом Святого архистратига Божого Михаїла (1999; УПЦ КП). Лавреат Державної премії України імени Олександра Довженка 2005 року. Один з ідеологів та надхненників Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Як оператор Юрій Іллєнко працював, зокрема, над фільмами «Прощавайте, голуби!» (реж. Яков Сєґєль), «Тіні забутих предків» (реж. Сергій Параджанов), «Аве Марія» (реж Людмила Єфименко), був оператором і сценаристом власних режисерських робіт, написав сценарії до стрічок «З нудьги» (реж. Артур Войтецький), «Миргород і його мешканці» (реж. Михайло Іллєнко), «Останній бункер» (реж. Вадим Іллєнко). Також фільмувався в кількох стрічках як актор.

Юрій Іллєнко поставив картини: «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Наперекір усьому», «Мріяти і жити», «Свято печеної картоплі», «Смужка нескошених диких квітів», «Лісова пісня. Мавка», «Леґенда про княгиню Ольгу», «Солом’яні дзвони», «Лебедине озеро. Зона», «Молитва за гетьмана Мазепу».

Джерело: kinokolo.ua

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s