Каннський фестиваль -2010: золоту пальмову гілку здобув таїландський режисер

63-й Каннський фестиваль завершився несподіванкою: головну винагороду здобула стрічка таїландського режисера Апічатпонга Вирасетакула «Дядечко Бунме, котрий пам’ятає свої колишні життя».

Quelle: Deutsche Welle

Одна з найголовніших кіноподій року завершилася. Це перший випадок, коли золота пальмова гілка дісталася Таїланду. Стрічка  режисера Апічатпонга Вирасетакула оповідає історію тяжко хворого чоловіка, котрого супроводжують до зустрічі з вічністю духи його померлих родичів. Протистояння смерті, як видається, стало провідною темою цьогорічного кінофестивалю.  Другу за значенням перемогу фестивалю – гран-прі здобув французький фільм «Про богів і людей» режисера Ксав’є Бовуа. Його стрічка оповідає історії ченців з африканського монастиря.

Володар золотої пальмової гілки

Володар золотої пальмової гілки

Журі, у якому головував американський культовий режисер Тім Бертон, визнало француженку Жульєт Бінош найкращою акторкою за її роботу у кінокартині «Завірена копія» («Copie Conforme»). Французько-італійська стрічка режисера Аббаса Кіаростамі оповідає історію чоловіка і жінки, котрі зустрілися у маленькому тосканському містечку. Британський літератор і французька галеристка, роль якої зіграла Жульєтт Бінош, матеріалізують на екрані історію, що може трапитися з кожним.

Вперше двоє найкращих акторів

У номінації «найкраща чоловіча роль» визначилося аж два переможця: іспанець Ксав’є Бардем та італієць Еліо Ермано. Це перший випадок за всю історію фестивалю, коли найкращим актором визнають одразу двох чоловіків.

Приз за найкращу режисуру здобув кінематографіст Матьє Амалрік  за свою стрічку «Подорож». Найкращим сценарієм  з-поміж 19 фільмів-конкурентів було названо корейську драму «Поезія» режисера Чан Дон Лі. Картина оповідає історію жінки зрілого віку, котра несподівано відкриває для себе світ поезії. Після цього вона починає дивитися на світ іншими очима. Сценарист і режисер стрічки  у такий незвичний спосіб показав також суспільні трансформації в Південній Кореї. Стрічка «Щастя моє» від українського режисера Сергія Лозниці, що теж змагалася з іншими 18-ма картинами за головний приз, не здобула винагород.

Наталя Неділько / Захар Бутирський /afp /dpa / Reuters

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s