«Я пам’ятник собі» – український фільм на фестивалі у Вісбадені

Сьогодні у німецькому Вісбадені починається Міжнародний фестиваль східноєвропейського кіно «Go East». У головній програмі конкурсу українську кінематографію цього року представляє фільм «Я – пам’ятник собі».

Джерело: Deutsche Welle

Організатори фестивалю називають його міжнародним кінофорумом нового типу, що демонструє нові соціальні, психологічні і політичні умови у країнах Східної Європи. Режисер фільму «Я пам’ятник собі» Дмитро Тяжлов уже вдруге бере участь у вісбаденському форумі: «Вперше відвідав project market, це добра ініціатива фестивалю, коли молоді німецькі продюсери зустрічаються зі студентами або режисерами з інших країн. І ті представляють свої проекти, і починають домовлятися про співпрацю», – розповів Тяжлов «Німецькій хвилі». Режисер зізнається, що від показу своєї стрічки очікує насамперед цікавої дискусії з іншими «кіношниками».

Скульптор-пенсіонер та «Бабське радіо»

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  „Бабське радіо“. Базарна версія Події у картині «Я пам’ятник собі» розгортаються на Західній Україні, зворушливо й з гумором показане життя простого пенсіонера Євгена, який є автором понад ста пам’ятників. Він відіграє у своєму середовищі важливу соціальну роль: привертає увагу до пам’яті та примирення, створюючи пам’ятники на честь людей, котрі знайшли вічний спочинок у маленькому українському місті.

Загалом в основному конкурсі Вісбадена – шість документальних стрічок і десять художніх. З фільмом Тяжлова конкуруватиме й інша робота про Україну – німкені Ельке Зассе «Бабське радіо». У центрі уваги цього німецького фільму – невеличке українське село, що розташоване приблизно в 90 кілометрах на захід від Києва. Щовечора місцеві жінки сидять разом, поки корів і гусей ведуть назад з пасовища. Вони й головні героїні, що обговорюють ціни, слабкості своїх чоловіків, а іноді й політику.

Журі на чолі з росіянином

Переможців визначатиме журі на чолі з російським кінокритиком Андреєм Плаховим, який часто відвідує київський фестиваль «Молодість». У позаконкурсній програмі, в рамках показу фільмів конкурсу «Перетин кордонів», на goEast представлять ще дві роботи з України – анімаційну Арон-Егаля «Кохання у квадраті» та документальну «Кюстер» режисера Святослава Фехтела.

Торік на кінофестивалі кращим студентським документальним фільмом визнали український фільм „Радуниця“. Кінофорум у Вісбадені триватиме до 27 квітня 2010 року.

Автор: Ольга Веснянка

Редактор: Євген Тейзе

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s