Кращим фільмом країн СНД і Балтії визнана українська картина

Кіра Муратова знову отримала нагороду на кінофестивалі „Ніка“. Цього разу вона представляла українську картину „Мелодія для шарманки“.

Кіра Муратова

Джерело: TSN, 31.03.2010

Кращим фільмом країн СНД і Балтії визнана українська картина

Кращим фільмом країн СНД і Балтії цього року стала українська картина Кіри Муратової „Мелодія для шарманки“.

Як повідомили у компанії SOTA Cinema Group, цей соціальний хоррор в стилістиці святочної розповіді про двох сиріт вже не раз було відзначено призами міжнародних фестивалів, а виконавиця головної ролі Олена Костюк стала наймолодшою переможницею ММКФ.

Також в повідомленні зазначається, що, отримуючи приз з рук актриси Інгеборг Дапкунайте, продюсер фільму Олег Кохан кіноакадеміків подякував за високу оцінку роботи всієї творчої групи фільму, партнерів – Мінкультури – за фінансову підтримку, а також відзначив, що робота з таким режисером, як Кіра Муратова – це одночасно випробування на міцність і подарунок долі.

„Це третя наша „Ніка“ за останні п’ять років і всі три отримали фільми визнаних майстрів – Роман Балаян та двічі Кіра Муратова. А для того, щоб кінопроцес розвивався повноцінно, потрібна спадкоємність поколінь, тому в нашій наступній п’ятирічці ми представимо і ряд яскравих режисерських дебютів“, – сказав Кохан.

Слід зазначити, що переможці в номінації „Краща чоловіча роль“ вперше за всю історію кінопремії були відомі до закінчення голосування та церемонії нагородження.

Так, цього року „Ніку“ за краще виконання чоловічої ролі присвоїли двом акторам: Олегу Янковському за роботу в двох фільмах „Цар“ і „Анна Кареніна“, а також Володимиру Ільїну за роль у фільмі „Палата № 6“.

Кращою актрисою 2009-го на думку кіноакадеміків Ніки стала Світлана Крючкова („Підбірки пісень“).

Разом з тим, кращим неігровим фільмом визнана документальна картина Ігоря Майбороди „Рерберг і Тарковський. Зворотній бік Сталкера“, а анімаційним – „Очманілі“.

Премія „За честь і гідність“ цього року вручена народній артистці Людмилі Гурченко, а спеціальний приз ради Академії „Ніка“ „За видатний внесок в російський кінематограф“ отримав режисер-аніматор Юрій Норштейн.

Нагадаємо, в 2009-му році „Кращим фільмом країн СНД і Балтії“ став також український фільм „Райські птахи“ Романа Балаяна.

Як повідомлялося, за роки існування Ніки роботи Кіри Муратової не раз відзначалися кіноакадеміками: Українська картина Кіри Муратової „Два в одному“ стала володаркою Ніки як „Кращий фільм країн СНД і Балтії 2006-го року“, фільми „Захоплення“ і „Астенічний синдром“ стали кращими ігровими фільмами 1994 і 1990 відповідно. Крім того, за „Астенічний синдром“ Кіра Георгіївна була удостоєна Ніки за режисуру.

Кінопремія Ніка вважається старою премією в галузі кіно і визначає кращих кінодіячів шляхом голосування понад 600 академіків вже в 23 раз.

Advertisements