Ще одна міжнародна відзнака „Живих“ Буковського

Фільм «Живі» Сергія Буковського здобув Гран-прі Міжнародного північно-південного медіафоруму

Фільм «Живі» відомого українського режисера-документаліста Сергія Буковського здобув Гран-прі Міжнародного північно-південного медіафоруму в Женеві. В його в рамках з 7 по 9 вересня відбувся фестиваль документальних фільмів.

Цього року форум присвячено обговоренню продовольчої кризи. На цю тему організатори провели 10 засідань круглого столу.

До конкурсної програми фестивалю увійшло 26 робіт з різних країн світу. Найбільше кількісно представлена Франція та Швейцарія.

Історико-документальна картина поєднала дві сюжетні лінії. Перша – це  свідчення майже трьох десятків свідків Голодомору. Друга лінія розповідає історію британського журналіста Гарета Джонса, випускника Кембриджського університету та радника колишнього прем’єр-міністра Сполученого Королівства Дейвіда Ллойда Джорджа. Він готував для світової громадськості справжні факти про масштаби Великого голоду, за що його було депортовано до Москви енкаведистами.

Прем’єра картини відбулася у листопаді 2008 року в Україні та була присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

У Європі фільм представили весною 2009 року, під час Фестивалю українського кіно в місті Кельні. Тоді ж стрічку Сергія Буковського репрезентували на європейському кіноринку в рамках фестивалю «Берлінале-2009».

У липні 2009 року картину було нагороджено спеціальним призом у номінації «Документальне кіно» VI Міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос», що відбувався у столиці Вірменії Єревані.

Раніше члени знімальної групи документальної стрічки «Живі» отримали державні нагороди Президента України Віктора Ющенка.  Сергій Буковський здобув звання народного артиста України, а оператор-постановник Володимир Кукоренчук і звукорежисер Ігор Барба – звання заслужених діячів мистецтв України.

«Телекритика»

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s