Два українські фільми змагатимуться за головний приз Кіношоку-2009

Два українські фільми змагатимуться за головний приз Кіношоку-2009

Джерело: http://ua.korrespondent.net/showbiz/953280

В основний конкурс XVIII Відкритого фестивалю кіно країн СНД, Латвії, Литви й Естонії Кіношок-2009, який відбудеться з 13 по 20 вересня в Анапі, увійшло 11 фільмів, у тому числі й дві стрічки з України.Україна буде представлена фільмами День переможених Євгенія Ямбурського і Мелодія для шарманки Кіри Муратової. При цьому День переможених стане російської прем’єрою фільму.

Крім цих кінострічок за головний приз Кіношоку-2009 поборються стрічки З чорного ходу Станіслава Мітіна (Росія), Безмовність Йолкіна Туйчієва (Узбекистан), Близьке світло Ігнасіо Мішкініса (Литва), Кордон Арутюна Хачатряна (Вірменія), Інший берег Георгія Овашвілі (Грузія-Казахстан ), Келін Єрмек Турсунова (Казахстан), Метеоідіот Нани Джорджадзе (Росія, Грузія), Пісня південних морів Марата Сарулу (Казахстан, Росія) та Привіт тобі, мій ангел! Октайя Мір-Касима (Азербайджан).

Очолить журі основного конкурсу в цьому році письменник Володимир Маканін, автор відомого роману Андеграунд, або Герой нашого часу (1999). До складу журі також увійшли народний артист Киргизької республіки, режисер, оператор, письменник Альгімантас Відугіріс, актриса театру і кіно Алла Демидова, кінорежисер Михайло Калатозишвілі, кінознавець і кінокритик Ірина Павлова.

У рамках фестивалю Кіношок відбудеться п’ять конкурсів: конкурс повнометражних фільмів Межі Шоку, до якого включено 18 фільмів; Неформат (у попередні роки цей конкурс називався Кіно без кіноплівки); конкурс дитячого ігрового та анімаційного кіно КіноМалиШок, де будуть представлені сім дитячих фільмів; конкурс телевізійних фільмів ТБ-шок, представлений шістьма фільмами, а також конкурс спільних кінопроектів.

***

Трагікомедія День переможених знята за романом народного депутата від БЮТ Володимира Яворівського Криза. Cтрічка розповідає про долі мешканців невеликого українського села Теклівк в Київській області, які пережили голод, війну, будівництво соціалістичного суспільства і живуть зараз, забуті власною державою. Події фільму розгортаються навколо небіжчиці – першої жінки на селі, яка була головою колгоспу.

У фільмі знімалися місцеві жителі, а також актори Михайло Голубович, Лариса Руснак, Олена Стефанська.

Сюжет Мелодії для шарманки Кіри Муратової розгортається навколо двох сиріт – після смерті матері зведені брат і сестра вирушають на пошуки своїх батьків у велике місто. На шляху вони зустрічають безліч різноманітних людей, але нікому до них ніякого діла немає, адже кожен занурений у свої турботи, тим більше напередодні Різдва. Холодна, чарівна різдвяна ніч завершується аж ніяк не казковим фіналом.

Українська прем’єра фільму Мелодія для шарманки запланована на жовтень 2009 року.

Фільм Мелодія для шарманки вже завоювала кілька призів на Московському міжнародному кінофестивалі в червні 2009 року. Стрічка взяла приз у категорії Краща жіноча роль, приз Міжнародної федерації кіноклубів за кращий фільм конкурсної програми і приз журі ФІПРЕССІ.

Крім того, Мелодія для шарманки братиме участь у Міжнародному кінофестивалі в Торонто, який відбудеться з 10 по 19 вересня.

 

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s